متاسفانه دربی والیبالی مازندران شاهد اتفاقات ناخوشایندی بود که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت.

دیدار برگشت دو تیم ساری ۲۱ و کاله آمل عصر امروز یکشنبه یک بهمن ۹۶ در سالن سیدرسول حسینی ساری برگزار شد که حواشی بسیاری را دربر داشت . این دیدار در دست دوم توسط داور این دیدار  و زمانی که تیم کاله آمل با اختلاف زیادی بازی را پیش بود به دلیل توهین های تماشاگران و استفاده از الفاظ نادرست متوقف شد و پس از دقایقی نسبتا طولانی دوباره از سر گرفته شد و تماشاگران ساروی که دوست نداشتند تیم بحران زده و بی پولشان به راحتی دربی را به آملی ها واگذار کند به شدت با تشویق هایشان سعی در روحیه بخشیدن به بازیکنان ساری ۲۱ داشتند . همچنین آنها در مقاطعی با شعارهایشان رضا صفایی را مورد سرزنش قرار میدادند که چرا بخاطر مسائل مالی در نیم فصل از تیمشان جدا شده است و به کاله پیوسته است .

این دیدار که با حساسیت خاصی دنبال میشد تا پایان نکته ی خاصی نداشت تا آنجا که پس از اتمام مراسم پایانی مسابقه و زمانی که تیم ها در حال رفتن به رختکن بودند ناگهان جو کمی متشنج شده و در این زمان رضا صفایی به سمت بازیکنان ساری ۲۱ حمله ور میشود و با مشت یکی از عوامل و بازیکن تیم ساری ۲۱ را میزند !! تماشاگران هم که با دیدن این صحنه بسیار عصبانی میشوند و به زمین مسابقه هجوم می آورند اما ماموران انتظامی صفایی را سریعا به رختکن برده و جمعیت را کنترل میکنند! ناظر مسابقه هم در سوال خبرنگاران حاضر در سالن نسبت به اقدام غیر ورزشی صفایی میگوید : کارت بازی صفایی را ضبط کرده ایم و قطعا با این بازیکن برخورد خواهد شد.

اینکه رضا صفایی ورزش والیبال را با رینگ مشت زنی اشتیاه گرفته است شکی نیست اما باید خاطرنشان کرد که صفایی در سال ۲۰۱۵ هم به دلیل همین پرخاشگری هایش از مسابقات جام باشگاههای جهان در برزیل اخراج شد و سابقه ی خوبی هم در این موارد ندارد . در ابتدا رسانه های برزیلی عنوان کرده اند که صفایی بخاطر آزار جنسی خدمه هتل از مسابقات اخراج شده است اما بعدا مشخص شد که صفایی قصد استفاده از آسانسوری که مخصوص خدمه بوده را داشته است و وقتی چرخ دستی خدمه هتل به پایش میخورد با عصبانیت چرخ دستی را هل داده که خدمه هتل آسیب میبیند و وی از مسابقات جهانی اخراج میشود.

در هر صورت میبایست منتظر ماند و شاهد برخورد مناسب فدراسیون والیبال با رضا صفایی بود چرا که اگر همین روال برای این بازیکن پیش برود مشخص نیست که در آینده چه رفتار دیگری از وی شاهد خواهیم بود.متاسفانه اتفاقات این دیدار اصلا خوشایند نبود و امیدواریم دیگر در سالن های ورزشی شاهد فحاشی و یا رفتارهای زشت و ناپسند نباشیم .

  • پرینت از این پست پرینت از این پست
  • مطالب مرتبط

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد