به نام خالق برحق خداوند ایثار و انصاف

یادداشت خزر ورزشی(دریای ورزش) ، این روزها ورود بانوان به استادیوم ها تقریبا خواسته ای همگانی در بین ورزشی ها و عموم مردم شده است و در آخرین اقدام در این خصوص مسعود شجاعی کاپیتان تیم ملی فوتبال در مصاحبه ای ویدیویی خواستار اجازه ورود بانوان به استادیوم ها شد . و اما در اتفاقی جالب توجه در دیدار لیگ برتر فوتبال ساحلی بین دو تیم شهریار ساری و ایفای اردکان که با حضور بانوان همراه بود  با بازخورد جالب توجهی همراه بود ، در طول این دیدار تماشاگران ساروی که در گذشته در سایر مسابقات در بعضی اوقات از کوره در رفته و نسبت به داور مسابقه الفاظی نادرست را بکار میبردند  در این دیدار حتی یک کلمه نسبتا زشت هم از آنان شنیده نشد و حضور بانوان موجب شد تا جو استادیوم کاملا تلطیف شده و حتی داور این دیدار هم در پایان از این موضوع که توهینی به وی نشده است رضایت کامل داشته باشد .

براستی وقتی حضور بانوان میتواند از یکی از معضلات استادیوم ها جلوگیری کند چرا ورودشان را به میادین ورزشی محدود کنیم ؟ در این دیدار کاملا ورودی و خروجی جایگاه بانوان جدا از آقایان بوده و جایگاهی کاملا تفکیک شده را در اختیارشان قراردادند و بدون هیچ مشکلی این دیدار به پایان رسید و تماشاگران هم تنها تیم محبوبشان را تشویق کردند و دیداری بدون حتی یک کلمه زشت شاید در نوع خود جالب برای همگان بشمار می رفت .

از آنجایی که فرهنگ  مردان سرزمینمان و غیرتشان این اجازه را به آنها نمیدهد که در حضور بانوان لب به دشنام و ناسزا بگشایند حضور بانوان میتواند فضایی خانوادگی به استادیوم های ورزشی ببخشد تا دیگر شاهد بدفرهنگی ها نباشیم . امیدواریم روزی برسد که حضور بانوی ایرانی در استادیوم های ورزشی برایش آرزو نباشد.

در ادامه تصاویری از حضور بانوان ساروی در این دیدار مشاهده میکنید:

  • پرینت از این پست پرینت از این پست
  • مطالب مرتبط

    شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

    - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
    - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد