امروز

چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۶:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، پرافتخارترین سنگین وزن کشتی آزاد ایران سال ۹۸ را در شرایطی سپری کرد که همچنان مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن به دستش نرسید.

به گزارش دریای ورزش“، کمیل قاسمی یکی از چهره های موفق ورزشی ایران و جهان محسوب می شود که در کنار فعالیت های ورزشی خود هیچگاه از انجام اقدامات خیرخواهانه برای هموطنان مناطق محروم کشور دریغ نکرد. او که بعد از پایان دوران قهرمانی خود سعی کرد با حضور در استانهای محروم به کم و کاستی های هموطنان نیازمند بپردازد مدتهاست به یک چهره دوست داشتنی و فراموش نشدنی تبدیل شده است.

سنگین وزن بااخلاق کشتی ایران در پایان سال ۹۸ که با فراز و فرودهای فراوانی برای ورزش ایران و جهان و به ویژه کشتی همراه بود گفت: هیچگاه انجام چنین اقداماتی را چیزی خارج از وظایفم ندانستم چراکه من فرزند کوچک ایران هستم و تا پایان عمر باید دین خود را به کشورم ادا کنم. من سالها به عنوان یک سرباز در عرصه ورزش قهرمانی برای وطنم تلاش کردم و حالا در جبه های دیگر باید به مردم ایران خدمتگذاری کنم.

وی با اشاره به سال جدید اتفاقات و حوادثی که در سال گذشته رخ داد گفت: من همواره در طول سالهایی که به عنوان ملی پوش در کشتی حضور داشتم، چندین سال در ایام نوروز در اردوهای تیم ملی بودم. طبیعتا حالا دوست دارم در این ایام در کنار خانواده ام باشم چراکه حس می کنم سالها در این روزها در کنار آنها نبودم و حالا باید جبران کنم.دید و بازدید از بزرگان فامیل از جمله رسوم تمامی ایرانیان در ایام نوروز بوده که البته امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، این موضوع نیز با اما و اگر همراه است. به هر حال سعی خواهم کرد تا حد امکان از احوال تمامی فامیل و آشنایان با خبر باشم و از راه دور هم که شده با آنان در تماس بمانم.

وی در خصوص اینکه با توجه به اوضاع و احوال سال گذشته، چه دعایی را در لحظه تحویل سال در ذهن داشته گفت: لحظه تحویل سال همواره از دوران کودکی برای ما خاطره انگیز و احساسی بود و من همیشه در روزهای پایانی سال در انتظار چنین لحظه ای بودم. البته امسال این ایام با اتفاقات ناگوار و شیوع ویروس کرونا مصادف شد که همه چیز را تحت تاثیر قرار داد. روزهای پایان سال ۹۸ به هیچوجه آن تب و تاب همیشگی را برای مردم ایران نداشت، اما شاید همین مشکلات باعث شد تا تمامی مردم بیشتر از قبل برای یکدیگر آرزوی سلامتی کنند. من هم به همین دلیل در لحظه تحویل سال، علاوه بر صحت و سلامتی خانواده‌ام، برای سلامتی تمامی مردم کشورم و رفع مشکلات اخیر دعا کردن که امیدوارم هر چه سریعتر مستجاب شود.

 قاسمی از بهترین خاطراتش در عرصه ورزش گفت و افزود: ورزش قهرمانی همواره با لحظات تلخ و شیرین همراه است و من هم در طول این سالها بارها با چنین لحظاتی روبرو شدم. چه در زمانی که بر سکوی افتخار ایستادم و چه در روزهایی که با ناکامی و شکست همراه بودم. اما به هر حال تمامی این لحظات را جزئی از زندگی و تجربیات ارزشمندش می دانم و سعی کردم از تمامی این لحظات درس بگیرم. البته رسیدن مدال طلای بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن پس از سالها به من یکی از بهترین خاطراتم در سال گذشته بود. هر چند ه این مدال هنوز به دستم نرسیده و همچنان در انتظار دریافت آن هستم.وی در خصوص برنامه های مهم خود در سال جدید گفت: امسال هم قصد دارم در کنار قهرمانان و پهلوانان نامدار کشورمان همچون رسول خادم، حسن رحیمی، احسان لشگری،علی اصغر بذری، عباس طحان، امیر توکلیان و مصطفی علیزاده و برخی دیگر از کشتی گیران در چند گروه با حضور در روستاهای محروم حضور یابیم و به هموطنان مان کمک کنیم. ما سعی خواهیم کرد با کمک و حمایت چندین موسسه خیریه اقلام مختلفی از جمله مواد غذایی، اقلام بهداشتی، شوینده ها و شیر خشک را در اختیار مردم محروم این مناطق قرار دهیم. ضمن اینکه اقدمات خوبی در خصوص عملیات عمرانی مثل ساخت مدرسه در روستاهای محروم آغاز شده که امیدواریم امسال به سرانجام برسد.

قاسمی در پایان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی از سوی تمامی مردم کشورمان گفت: این ویروس کل کشور را تحت تاثیر قرار داده و خیلی از مردم درگیر آن هستند. متاسفانه برخی از هموطنان نیز به آن مبتلا شدند و متاسفانه عده ای جان خود را از دست دادند. این ویروس خطرناک، باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره همه ما شده که امیدوارم هر چه زودتر سایه سنگین آن از سر کشورمان کنار برود. مردم عزیز هم می‌دانند که با رعایت توصیه‌های پزشکی و پیشگیرانه، می‌توان از بحران این ویروس گذر کرد، به شرطی که واقعا در این روزهای حساس در خانه بمانیم و به قطع شدن زنجیره این ویروس کمک کنیم./ مهر

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی