امروز

پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۳:۲۳ قبل از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“،  بانوی کاراته‌کای تیم ملی گفت: در جمع ۵ نفر برتر رنکینگ المپیکی وزن ۶۱- کیلوگرم قرار دارم.

به گزارش دریای ورزش“، فدراسیون جهانی کاراته اصلاحات خود را برای مسابقات گزینشی المپیک توکیو اعلام کرد که بر این اساس احتمال افزایش سهمیه های ایران در المپیک وجود دارد.
با تعویق بازیهای المپیک توکیو به سال ۲۰۲۱ و تصویب مراحل جدید صلاحیت المپیک توسط IOC، فدراسیون جهانی کاراته ناچار شد که سیستم گزینش ورزشکاران برای المپیک را مرور کند تا بتواند سیستم را با شرایط جدید تنظیم کند.

بر همین اساس با حفظ ماهیت اصلی سیستم اولیه گزینش ورزشکاران المپییکی، تعدادی از مسابقات به مسیر کسب سهمیه المپیک اضافه شد که یکی از این مسابقات کاراته وان رباط مراکش ۲۰۲۱ است که پیش از قرار بود در سال ۲۰۲۰ برگزار شود. البته فدراسیون جهانی اعلام کرده امکان جایگزینی این رویداد با دیگر رقابت لیگ برتر کاراته وان که در سال ۲۰۲۱ برگزار می شود نیز وجود دارد.

حالا با تصمیم جدید فدراسیون جهانی، کاراته ایران این شانس را دارد که با شرکت در کاراته وان مراکش ۲۰۲۱ یک سهمیه دیگر در بخش بانوان بدست آورد. رزیتا علیپور نماینده کشورمان در وزن ۶۱- بانوان است که این فرصت را دارد از طریق رنکینگ راهی بازیهای المپیک شود. در بخش بانوان با توجه به اختلاف امتیاز بالای عباسعلی با نفرات پشت سر خود، حضور وی در توکیو قطعی است ولی بهمنیار باید فاصله امتیازی خود را با نفرات بعد از خود حفظ کند.

رزیتا علیپور که دو طلا و دو نقره قهرمانی آسیا و دو طلا و دو برنز لیگ جهانی در کارنامه دارد، حالا از شانس خوبی برای کسب سهمیه المپیک برخوردار است و نزدیکترین کاراته‌کای ایران به سهمیه المپیک خواهد بود.

علیپور در این باره اظهار داشت: در سال ۹۸ توانستنم در جمع ۵ نفر برتر وزن ۶۱- رنکینگ المپیکی باشم. با توجه به سیستم جدیدی که WKF برای سهمیه‌های المپیک در نظر گرفته و جایگاهم در رنکینگ، شانس خوبی برای کسب سهمیه دارم.

علیپور درباره شرایط فعلی‌اش گفت: با اینکه وقفه ای در برنامه‌ها و تمرینات افتاده و از اردوی تیم ملی دور هستم ولی تمریناتم را به صورت منظم و بعضی اوقات دو نوبت در روز تمرین می کنم./ فارس

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی