امروز

سه شنبه, ۱۲ فروردین , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۸:۱۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، در صدر این لیست ده نفره، نام امباپه و سانچو به چشم می خورد.

به گزارش دریای ورزش“، در طی ماه های اخیر جوانان زیادی در فوتبال اروپا و به خصوص در پنج لیگ معتبر قاره سبز خوش درخشیده اند. در این گزارش نگاهی داریم به ده بازیکنی که بیش از سایرین خود را نشان داده اند. طبق انتظار، این لیست با نام امباپه و سانچو به اتمام می رسد که هر دو در این فصل عملکردی درخشان در تیم هایشان بروز داده اند.

۱۰) کای هاورتز (بایرلورکوزن، ۱۹ سال)

حضور پیتر بوژ در بایرلورکوزن پیش از کریسمس، اثری مثبت و سریع روی چند بازیکن لورکوزن گذاشته است. هاورتز جوان نیز یکی از آن بازیکنان است که حالا تحت نظر مربی جدید و سبک مالکانه مورد پسند بوژ خوش می درخشد. هاورتز حالا یکی از سه نفر خط میانی لورکوزن است و در چهار بازی قبلی خود در لیگ، سه گل زده و دقت پاس ۸۷٫۴ درصد را در سال ۲۰۱۹ به ثبت رسانده است.

۹) سوفیان آلاکوچ (نیم، ۲۰ سال)

نیم سال جدید را به طرزی بد شروع کرد، آنها در مقابل تیمی از دسته سوم شکست خوردند و از رقابت های حذفی کنار رفتند ولی بعد از آن به فرم خوب برگشتند و آلاکوچ نیز یکی از بازیکنان خوب نیم در هفته های اخیر بوده است. این مدافع راست جوان در برتری ۱-۰ مقابل نانت، تک گل تیمش را به ثمر رساند و در ۵ بازی اش در لیگ در سال ۲۰۱۹، مجموعاً ۴۱ تکل و قطع ارتباط بازی حریف را به نام خود ثبت کرده است.

۸) تایلر آدامز (لایپزیش، ۲۰ سال)

وقتی لایپزیش آدامز را از باشگاه نیویورک رد بولز خریداری کرد، کمتر کسی تصور می کرد این جوان ۲۰ ساله خیلی زود بتواند به ترکیب اصلی تیم آلمانی راه پیدا کند ولی آدامز با نشان دادن کیفیت خود، به تیم اصلی رسید و حالا در سه مسابقه از چهار حضورش در تیم لایپزیش، در ترکیب اصلی قرار گرفته است. اگرچه فعلاً آدامز در پست تخصصی به کار گرفته نمی شود ولی این موضوع مانع آن نشده که عملکردی خوب از خود به جای نگذارد.

۷) مارکوس رشفورد (منچستریونایتد، ۲۱ سال)

از زمان روی کارآمدن سولسشائر، رشفورد روزهای بسیار خوبی را در یونایتد تجربه می کند، او در ۴ مسابقه از ۵ بازی خود در لیگ برتر در سال ۲۰۱۹، گلزنی کرده است و از زمان شروع سال جدید میلادی، هیچ بازیکنی در لیگ برتر به اندازه او به سمت دروازه حریفان شوت نزده است. جالب است که ۴۷ درصد از شوت های او در کل این فصل در همین ۵ بازی اخیر بوده است.

۶) نیکولو زانیولو (آ اس رم، ۱۹ سال)

بعد از پایانی خوب در سال ۲۰۱۸ و زدن اولین گل با پیراهن رم، زانیولو در سال ۲۰۱۹ نیز می درخشد. او دو گل دیگر در لیگ به ثمر رسانده است و زننده گل پیروزی بخش تیمش در لیگ قهرمانان در بازی مقابل پورتو بود. حالا او در این فصل ۵ گل به نام خود ثبت کرده است.

۵) جانلوئیچی دوناروما (میلان، ۱۹ سال)

بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل خوب در ۲۰۱۶-۲۰۱۷، دوناروما در فصل گذشته عملکرد خوبی نداشت تا تردیدهای زیادی درباره کیفیت وی مطرح شود و خیلی ها مدعی شوند در مورد بزرگنمایی شده است، اما دوناروما در ماه های اخیر دوباره فرم خوبش را پیدا کرده و نقش موثری در حضور تیمش در بین چهار تیم برتر لیگ ایتالیا ایفا کرده است. دوناروما در سال ۲۰۱۹ در پنج بازی لیگ، فقط دو گل خورده است.

۴) اشرف حکیمی (دورتموند، ۲۰ سال)

بعد از آن که رئال مادرید در تابستان ۲۰۱۹، اودریوزولا را خریداری کرد، این انتقال حضور حکیمی را در ترکیب تیم مادریدی سخت تر کرد و در نهایت باشگاه تصمیم گرفت او را قرض بدهد. دورتموند نیز در به خدمت گرفتن این جوان تردید نکرد. حکیمی اگرچه در ماه های اولیه عملکرد خوبی نداشت ولی بعد توانست خودش را پیدا کند و اگرچه بیشتر اوقات در سمت چپ خط دفاع به کار گرفته شد ولی در این فصل در شش گل تیمش اثر مستقیم داشته است و آمار او در سال ۲۰۱۹ در بوندس لیگا اینگونه است: ۱۰ تکل، ۱۲ قطع توپ، ۱۳ دریبل فقط در ۴ مسابقه.

۳) ابراهیم کوناته (لایپزیش، ۱۹ سال)

او با قراردادی آزاد در سال ۲۰۱۷ به لایپزیش پیوست و مدت زیادی طول نکشد تا به ترکیب اصلی تیم آلمانی راه یابد، حالا کوناته بدل به یکی از ارکان خط دفاعی قوی تیم لایپزیش شده است. او در چهار مسابقه تیمش در بوندس لیگا در سال ۲۰۱۹ در ترکیب اصلی قرار گرفته است و در بازی با دوسلدورف نیز گلزنی کرد. آمار او با ۱۰ تکل و ۱۳ قطع ارتباط، نشان از کیفیت این مدافع جوان در مرکز خط میانی می دهد. کوناته تسلط خوبی روی توپ هم دارد و اگرچه یک مدافع است ولی در خط دفاع هشت دریبل را از شروع سال نو به نام خود ثبت کرده است.

۲) جیدون سانچو (دورتموند، ۱۹ سال)

اگر اندک جای تردیدی در مورد تداوم روند خوب سانچو وجود داشت، این بازیکن انگلیسی با بازی های خوبش در سال ۲۰۱۹، پاسخ منتقدین را داده است. او که پدیده این فصل بوندس لیگا محسوب می شود، در سال ۲۰۱۹ نیز خوش درخشیده است و در ۵ بازی، ۱ گل و ۲ پاس گل به نام خود ثبت کرده است. ۱۲ خلق موقعیت و ۲۹ دریبل نشان از کیفیت او می دهند، آمار دریبل های او در این ۵ بازی، بیشتر از هر بازیکن دیگری در فوتبال آلمان در سال ۲۰۱۹ است.

۱) کیلیان امباپه (پاریسن ژرمن، ۲۰ سال)

شاید خیلی ها دیگر نام امباپه را در میان ۵ بازیکن برتر دنیای فوتبال می نویسند، ولی یادمان نرود که او هنوز ۲۰ سال دارد و یک جوان محسوب نمی شود. ستاره تیم ملی فرانسه در قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۸، این فصل در پاریس نیز به درخشش خود ادامه می دهد و در ۳۰ بازی، ۲۵ گل به نام خود ثبت کرده است. آمار او در لیگ فرانسه حتی بهتر است و در ۱۹ بازی، ۲۰ گل به ثمر رسانده است./ نود

 

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی