امروز

شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۲:۵۶ بعد از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، بازیکن نساجی گفت: واقعیت این است که اصلاً به جدایی از نساجی فکر نمی‌کنم، واقعاً تمام توانم را به‌کار می‌گیرم تا بتوانم سال‌های سال در نساجی خدمت‌گذار باشم، دوست دارم اگر یک روزی از فوتبال خداحافظی می‌کنم یا در قائمشهر باشم و یا در فجرسپاسی شیراز.

به گزارش دریای ورزش“ و به نقل از روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران ، یکی از بازیکنانی که توانست خیلی زود در دل هواداران پرشور نساجی جا باز کند، بدون شک محمدمهدی نظری مهاجم ارزنده این تیم است. نظری که سابقه حضور در تیم استقلال را نیز دارد، در دو فصل حضورش در نساجی بهترین دوران بازیگری‌اش را تجربه می‌کند و همواره در زمره یکی از باهوش‌ترین و جنگنده‌ترین مهاجمان لیگ برتر قرار دارد. نظری نخستین گل تاریخ نساجی را در لیگ برتر به ثمر رسانده است.

اوقات قرنطینه خانگی را مغتنم شمردیم و دقایقی با او هم‌کلام شدیم.

محمدمهدی نظری نیم‌فصل دوم ۹۵ ـ ۹۶ برای نخستین‌بار در نساجی در لیگ یک حضور پیدا کرد، از حال و هوای آن فصل بگو و اینکه آیا فکر می‌کردی فصل بعد نساجی به لیگ برتر صعود کند؟

آن نیم‌فصلی که به نساجی آمدم، با حضور آقای صنیعی‌فر شرایط خوب شده بود اما متأسفانه در آن مقطع آقای فکری از نساجی جدا شدند. تمام تلاش‌مان را انجام دادیم که موفق باشیم اما نتوانستیم.

سال بعد هم من به فجر شهید سپاسی رفتم، آن سال هم ما در کورس صعود قرار داشتیم و واقعاً با توجه به شرایط جدول فکرش را نمی‌کردم که نساجی بتواند صعود کند ولی از آن روزی که آقای نکونام به نساجی آمد، نساجی دوام و قوام پیدا کرد و نوار موفقیت‌هایش ادامه پیدا کرد و نهایتاً به لیگ برتر صعود کرد.

واقعاً حیف بود که قائم‌شهر و استان مازندران با این همه تماشاگر پرشور، در لیگ برتر حضور نداشته باشند.

خیلی ناراحت بودم که فجر صعود نکرد اما از اینکه نساجی توانست به لیگ برتر راه پیدا کند، بسیار خوشحال بودم. الان هم نساجی در لیگ برتر هم آبروداری می‌کند و هم آقایی.

یکی از خاطراتی که هواداران نساجی از آن فصل به‌یاد دارند، شادی پس از گل و کله‌پا شدنت از روی تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین بود، از آن روز و از آن اتفاق بگو؟

شرایطم از لحاظ بدنی زیاد خوب نبود و بعد از یک فصل و نیم داشتم بازی می‌کردم، خیلی تلاش می‌کردم اما به چشم سرمربی وقت نمی‌آمدم ولی باز هم تلاشم را انجام می‌دادم، هر موقع هم وارد زمین می‌شدم با تمام جان و دلم بازی می‌کردم. آن بازی هم فکر می‌کنم با ملوان مدعی بود درحالی که یک بر صفر عقب بودیم، آمدم داخل و خدا را شکر توانستم گل بزنم و آن بازی را دو بر یک ببریم.

من هم خیلی خوشحال شدم و با تمام توان به سمت تماشاگران رفتم، (با خنده) می‌خواستم بالای تابلوی تبلیغاتی بایستم و خوشحالی کنم اما وقتی رفتم روش، دیدم نه، طاقت مرا ندارد و بدجور زمین خوردم اما باور کنید آنقدر خوشحال بودم، هیچ دردی را احساس نکردم.

دو فصل بعد، وقتی مجدداً پس از حضور نساجی در لیگ برتر به نساجی آمدی، همه فکر می‌کردند به‌دلیل اینکه با مهندس حدادیان مالک باشگاه ارتباط نزدیکی داری، با سفارش به نساجی آمدی اما پس از اینکه جواد نکونام به تو اعتماد کرد، همه را انگشت به دهان گذاشتی، خودت فکر می‌کردی این قدر آماده باشی؟

چنین چیزی اصلاً صحت ندارد، آنهایی که آقای حدادیان و آقای نکونام را می‌شناسند به‌خوبی می‌دانند که این کارها با روحیات این عزیزان سازگاری ندارد، مهندس حدادیان همیشه قائل به این موضوع هستند که بازیکن به هر جایی از فوتبال که می‌خواهد برسد باید از توانمندی‌های ذاتی خودش بهره ببرد.

اما من واقعاً تلاش کردم تا بتوانم از آبروی خودم دفاع کنم، یک ماه شبانه‌روز در خدمت آقای نکونام تمرین کردم و در بازی‌های دوستانه هم به میدان رفتم، خدا را شکر از من راضی بودند.

(با بغض) حتی بازی اول لیگ هم کارت بازی من صادر نشد، هفته بعد بازی کردم و در همان بازی اول توانستم گل بزنم و در دل مردم جا بگیرم. فکر می‌کنم خاطره بزرگی بود برای من؛ چون اولین گل تاریخ نساجی در لیگ برتر را من به ثمر رساندم، از این بابت خیلی خوشحالم که در برگی از دفتر تاریخ نساجی قرار گرفتم.

واقعاً خودم خیلی تلاش کردم تا بتوانم نظر آقای نکونام و آقای جلالی را جلب کنم تا مرا بیشتر بازی دهند، در این دو سالی هم که در نساجی هستم خدمتگزارم و خدا را شکر با تلاش‌هایم خدای بزرگ هم مزد زحماتم را داد و همیشه هم گفته‌ام که شرمنده این همه خوبی و لطف مردم هستم. همیشه مرا حمایت کرده‌اند و با تشویق‌ها به من روحیه داده‌اند. امیدوارم بتوانم باز هم دل‌شان را شاد کنم.

چه فصل قبل، چه در این فصل، هر وقت وارد زمین شدی، بوی گل می‌دادی و یکی از زهردارترین مهاجمان لیگ برتر بودی، اصلاً مهدی نظری الان حتی از آن زمانی که در استقلال هم بازی می‌کرد، خیلی بهتر است و به نظر خیلی‌ها دوران اوجت را سپری می‌کنی، چقدر با این موضوع موافقی؟

همیشه خودم را تابع دستوارت سرمربی قرار می‌دهم، برخی مواقع واقعاً حقم بود که فیکس بازی کنم اما بازی نکردم و هیچ اعتراضی هم نداشتم، هر موقع هم وارد زمین شدم، چه ۵ دقیقه چه یک نیمه یا فیکس، همه دیده‎اند که با تمام وجودم بازی کردم.

همیشه به این فکر می‌کنم وقتی وارد زمین می‌شوم، چشم یک شهر، استان و هواداران میلیونی نساجی به ساق‌های من است، واقعاً با تمام جانم بازی می‌کنم تا تیمم نتیجه بگیرد، حالا هر دقیقه از بازی باشد، برایم مهم نیست. بازیکن حرفه‌ای هستم، حرفه‌ای فکر می‌کنم و باید تابع تیم باشم، از این بایت هم خیلی خوشحالم که هر موقع وارد زمین شدم، توانستم یک کار مثبت برای تیمم انجام دهم.

طی دورانی که فوتبال بازی کرده‌ام، در این دو سالی که در نساجی هستم، واقعاً فکر می‌کنم بهترین و سرحال‌ترین دوران بازیگری‌ام را از همه لحاظ تجربه می‌کنم.

نساجی را در فصل جاری چطور ارزیابی کردی، کیفیت نساجی لیگ هجدهم و نساجی لیگ نوزدهم چطور بود؟

سال اولی که نساجی به لیگ برتر آمد، آقای نکونام تمام تلاشش را انجام داد و بچه‌ها هم با انگیزه کار کردند و به نظر خودم در این دو سال نساجی هم خوب بازی کرده و از لحاظ مدیریتی هم خوب بوده است. همچنین با در دست گرفتن کل مالکیت باشگاه توسط آقای مهندس حدادیان بازیکنان دیگر دغدغه خاصی ندارند و با انگیزه به کارشان ادامه می‌دهند.

در زمان آقای نکونام تمرینات و شرایط خوب بود، در ادامه از تجربیات آقامجید جلالی استفاده کردیم، نیم‎فصل دوم لیگ هجدهم خیلی شرایط سخت بود اما نتایج خوبی را توانستیم با حضور آقای جلالی، مطهری و دیگر اعضای کادر فنی بگیریم. زمان آقای نکونام خیلی خوب تمرین می‌کردیم و خیلی دونده بودیم. به نظرم شرایط سال گذشته خیلی بهتر از امسال بود.

امسال هم آقای مهاجری تمام تلاش‌شان را انجام دادند، دیدگاه خاصی داشتند و برای شادی دل مردم کم‌کاری نکردند اما با توجه به اینکه همه تلاش می‌کردیم ولی متأسفانه نتایج لازم کسب نشد.

با حضور آقای فکری در نخستین بازی نتیجه خوبی گرفتیم، از لحاظ فوتبالی شاید امسال زیاد خوب نبودیم ولی از لحاظ مدیریتی و امکاناتی، بسیار خوب شدیم و آرامش خاصی داریم.

به نظرت حضور محمود فکری و کادر مجربش در نساجی تا چه اندازه می‌تواند برای نساجی آینده‌ساز و تأثیرگذار باشد؟

آقای فکری هم بازیکن بزرگی بودند، هم مربی بزرگی هستند، در لیگ یک کارنامه خیلی خوبی داشتند، جزو پیشکسوتان باشگاه نساجی هستند و واقعاً جای این مربی سالم و بااخلاق در لیگ برتر خالی است.

بسیار مربی باانگیزه‌ای هستند و چه به لحاظ تاکتیکی و چه به لحاظ روحی و روانی تأثیرگذارند. کادر خیلی خوب و قوی داریم و فکر می‌کنم آقای فکری سال‌های سال می‌تواند در لیگ برتر مربی‌گری کند، امیدوارم در نساجی بمانند، واقعاً از لحاظ مدیرتی و فنی در سطح مطلوبی قرار دارند.

ظاهراً خیلی به تیم زادگاهت فجرسپاسی شیراز عِرق داری، واقعاً چرا شهر بزرگ شیراز با این پتانسیل بازیکن، نباید در لیگ برتر تیمی داشته باشد؟

در شیراز رشد و چندین سال آنجا بازی کردم، فجر را خانواده خودم می‌دانم ولی متأسفانه مسئولان استان فارس هیچ کمکی به این تیم نمی‌کنند، هیچ دلسوزی در فوتبال شیراز نداریم، استعدادهای زیادی داریم اما مسئولان دیدگاه مثبتی روی فوتبال ندارند.

مدیون فجر شهید سپاسی هستم، فقط نام شهید سپاسی همیشه روی این تیم زنده است، به برکت این شهید بزرگوار این تیم نفس می‌کشد وگرنه تا الان چندین بار نابودش می‌کردند. از مسئولان خواهش می‌کنم به حرمت این شهید و شهدا کمکی به این تیم بکنند.

واقعاً جای شیراز در لیگ برتر خالی است. استان فارس با این ظرفیت، باید حداقل دو نماینده در لیگ برتر داشته باشد. الان سه استان شمالی هم با این ظرفیت عظیم بازیکن، متأسفانه یک تیم در لیگ برتر دارند. امیدوارم یک مرد پیدا شود تا تیم فجر شهید سپاسی را نجات دهد.

اولین‌باری که در ورزشگاه شهید وطنی بازی کردی، چه سالی و با کدام تیم بود، چه پیشینه فکری در مورد هواداران نساجی داشتی؟

دقیق یادم نیست اما فکر می‌کنم در تیم مرصاد شیراز در لیگ یک بودم، هوا بارانی و چمن زمین شهید وطنی طبیعی بود و زمین کلاً گل بود، آن بازی را هم یک بر صفر باختیم، یادم می‌آید با آن باران شدیدی که می‌بارید اما تماشاگران زیادی به ورزشگاه شهید وطنی قائم‌شهر آمده بودند.

خیلی جالب بود، همان روزها آرزو می‌کردم که در یک تیم پرطرفدار بازی کنم و الحمدلله در تیم‌های خوبی مثل استقلال و فجرسپاسی بازی کردم و آن مقطع فکر نمی‌کردم روزی با پیراهن نساجی در میان این همه هواداران پرشور و عاشق بازی کنم. یکی از آرزوهایم این بود که در یک تیم شهرستانی پرتماشاگر بازی کنم و الان هم که در این تیم هستم به خودم می‌بالم و افتخار می‌کنم.

با توجه به اینکه به‌خوبی در نساجی و مازندران جا افتادی و محبوبیت خاصی میان هواداران پیدا کردی، آیا به جدایی از نساجی هم فکر می‌کنی؟

واقعیت این است که اصلاً به جدایی از نساجی فکر نمی‌کنم، واقعاً تمام توانم را به‌کار می‌گیرم تا بتوانم سال‌های سال در نساجی خدمت‌گذار باشم، دوست دارم اگر یک روزی از فوتبال خداحافظی می‌کنم یا در قائمشهر باشم و یا در فجرسپاسی شیراز. واقعاً هیچ فرقی برایم نمی‌کند، در این چند سال آنقدر مردم به من لطف داشتند که واقعاً دل کندن از آنها سخت است. باعث افتخارم است که یک روز در قائمشهر با حضور هواداران عزیز از فوتبال خداحافظی کنم.

به‌نظرت در صورت ادامه برگزاری لیگ، نساجی در لیگ نوزدهم چه جایگاهی را می‌تواند در جدول کسب کند؟

ما از اول فصل با بچه‌ها هم‌قسم شدیم تا تک‌رقمی شویم، خوب ادامه دادیم با هم اما در میانه کار نتایج خوبی را نگرفتیم. با اینکه بازی‌های سختی در ادامه داریم اما این قول را به مردم می‌دهیم بجنگیم تا تک‌رقمی لیگ را به پایان برسانیم.

حال و روز آمادگی بدنی‌ات چطور است و آیا تمرین می‌کنی این روزها؟

برای حفظ آمادگی جسمانی با تدابیر و نوآوری کادر فنی، تمرینات ما به‌صورت آنلاین وبینار در منزل انجام می‌شود. خب با توجه به قرنطینه خانگی تمرین فوتبالی نداریم، باید بدن‌های‌مان را در شرایط آمادگی نگه داریم ولی اگر لیگ بخواهد ادامه پیدا کند باید یک ماه صبر کنیم تا همه بازیکنان روی چمن تمرین کنند تا به شرایط آرمانی برسند وگرنه مثلاً بخواهند اعلام کنند یکی دو هفته دیگر لیگ شروع می‌شود، کار برای همه سخت خواهد شد.

نظرت درخصوص سریال پایتخت و پررنگ بودن تیم نساجی و هواپیمایی وارش در این سریال جذاب چیست؟

سریال پایتخت با حضور نساجی و هواپیمایی وارش جذاب‌تر و باکیفیت‌تر شد، تیم نساجی تیم بزرگی است و تماشاگران میلیونی دارد، در کل کشور شناخته‌شده است و من فکر می‎کنم سریال پایتخت از برندهای خوبی مثل نساجی و وارش استفاده کرد.

از این بابت همه خوشحال هستند که به‌خوبی به چشم مردم عزیز کشورمان آمدند، سریال پایتخت، یک سریال طنز و جذابی است که در این روزهایی که همه در خانه هستند فکر می‌کنم بیش از ۷۰ میلیون مخاطب دارد و واقعاً خوب شد که این دو برند آبرومند مازندران در این مجموعه نشان داده شدند.

از آنجایی که هزینه‌های باشگاه نساجی به‌دوش شرکت هواپیمایی وارش است، چه پیامی به زحمتکشان این ایرلاین داری؟

جا دارد از مهندس حدادیان تشکر کنم که واقعاً خالصانه زحمت می‌کشند، از وقتی که مالکیت کامل باشگاه را به‌عهده گرفتند، آرامش خاصی در تیم حاکم شد، تشکر ویژه دارم از پرسنل شرکت هواپیمایی وارش، چه نیروهای ستادی و چه نیروهای اجرایی و چه عزیزانی که ساعت‌ها در پروازها بر فراز آسمان زحمت می‌کشند؛ دست تک‌تک‌شان را می‌بوسم.

با توجه به ادامه شیوع کرونا و فراگیری آن در سطح دنیا، چه پیامی به هواداران نساجی و هم‌وطنان داری؟

از مردم عزیز مازندران و کل هم‌وطنانم خواهش می‌کنم در خانه‌های‌شان بمانند و بیرون نروند. می‌دانیم مهمان‌نواز، خونگرم و خانواده‌دوست هستند اما به‌خاطر حفظ جان و سلامتی همدیگر به دیدار هم نروید تا زنجیره این بیماری قطع شود. حیف است به‌خاطر یک ندانم‌کاری و سهل‌انگاری بخواهیم عزیزی را از دست بدهیم، خواهشم از همه همو‌طنان این است که به سفر به‌ویژه شمال نروند، استان‌های شمالی حال خوبی ندارند و بسیاری از خانواده‌ها داغدار هستند.

در پایان اگر حرف ناگفته‌ای داری، بیان کن.

در پایان از همه زحمتکشان باشگاه اعضای محترم هیأت مدیره، آقای امیری مدیرعامل محترم، آقای سیف‌الله‌پور، آقای نادری و سرکارخانم اقدم و اصحاب رسانه‌ای که خالصانه در کنار باشگاه نساجی هستند تشکر می‌کنم، از تیم رسانه‌ای باشگاه آقایان یکتا، پیروزپیمان و مقدری هم کمال قدردانی را دارم و همچنین از همه عزیزانی که در تیم مشغول خدمت هستند و واقعاً خالصانه کار می‌کنند، تشکر می‌کنم.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی