امروز

سه شنبه, ۱۹ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۰۷ قبل از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، ملی‌پوش کشتی ایران در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ نورسلطان گفت: تعویق المپیک برای من خیلی خوب نبود، چون ممکن است شانس کشتی گرفتن در وزن ۶۵ کیلوگرم را از دست بدهم.

به گزارش دریای ورزش“، امیرمحمد یزدانی در مورد پیگیری تمریناتش در تعطیلی اردوی تیم ملی کشتی آزاد اظهار داشت: خیلی جدی تمرین می‌کنم. بعضی روزها همراه با یکی از دوستان به باشگاهی که فقط ما در آن حضور داریم، می‌رویم و اختصاصی تمرین می‌کنیم. قبل از تمرین، خودمان آنجا را ضدعفونی می‌کنیم و با رعایت تمام نکات بهداشتی، تمرین کشتی انجام می‌دهیم.

وی تعویق المپیک را به نفع تیم ملی کشتی دانست، اما در مورد خودش بیان کرد: المپیک که به تعویق افتاد به نوعی برای همه خوب شد و حالا همه امید به ملی‌پوش شدن دارند، اما من فکر می‌کنم برای من و حتی امیرحسین مقصودی این خیلی خوب نباشد و به ضررمان شد، چون سن‌مان کم است و هنوز قد و وزن‌مان جای رشد زیادی دارد. شاید امکان اینکه دوباره در ۶۵ کیلوگرم کشتی بگیریم را از دست بدهیم. مثلاً بهنام احسان‌پور دیگر رشد قدی ندارد و روز به روز بیشتر در ۶۵ کیلوگرم جا می‌افتد، اما ما ممکن است وزن‌مان در این یک سال بالا رود، چون رشد قدی هم داریم.

این کشتی‌گیر ۱۹ ساله جویباری تأکید کرد: هدفم المپیک است و به همین خاطر شاید مجبور شوم در این مدت که المپیک به تعویق افتاده، به ۷۴ کیلوگرم بروم، چون در حال حاضر حدود ۷۰ کیلو هستم و هر چه سنم بیشتر شود، باید شرایط قدی و وزنی‌ام را بیشتر بسنجم.

یزدانی تصریح کرد: باید اول صبر کنیم تا این بیماری تمام شود و ببینیم از چه زمانی شرایط برپایی اردوی تیم ملی مهیا می‌شود و چه مسابقاتی در پیش است. من فکر می‌کنم نظر فدراسیون کشتی و آقای دبیر هم این باشد که بچه‌ها کمتر وزن کم کنند، رئیس فدراسیون همیشه به من می‌گفت در ۷۴ کیلوگرم مدال می‌گیری. کادر فنی هم قبلاً گفته بود بچه‌ها در هر وزنی که می‌خواهند در المپیک کشتی بگیرند، در انتخابی‌ها روی تشک بروند و فکر نمی‌کنم از این نظر منعی وجود داشته باشد. قطعاً در این خصوص کارشناسی و درست تصمیم خواهیم گرفت. / تسنیم

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی