امروز

جمعه, ۴ مهر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۹:۲۰ قبل از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، سرمربی تیم فوتبال نساجی مازندران گفت: اگر قرار باشد بازی‌ها متوقف شود، یک جورهایی حق پرسپولیس است که قهرمان اعلام شود.

به گزارش دریای ورزش“، محمود فکری سرمربی تیم نساجی مازندران درباره وضعیت تیم نساجی در این روزها گفت: دورانی که مربی و بازیکنان بلاتکلیف باشند دوران بسیار سختی است چون هم باید به بازیکنان استراحت بدهیم و هم آنها را آماده نگه داریم. در این شرایط اینکه بخواهید بازیکن را آماده نگه دارید سخت است.

این سرمربی در رابطه با وضعیت ادامه لیگ برتر اظهار کرد: ما باید همه جوانب را در نظر بگیریم و بعد نظر خودمان را اعلام کنیم. ممکن است برگزار نشدن بازی‌ها در این شرایط برای یک سری از باشگاه‌های خصوصی بهتر باشد چون آن‌ها در این شرایط هیچ درآمدی ندارند. شنیده‌ایم که فدراسیون‌ها در اروپا به باشگاه‌ها کمک می‌کنند ولی ما در ایران چنین چیزی را نداریم و حتی فدراسیون فوتبال از باشگاه‌ها کمک می‌خواهد.
وی بیان کرد: ما این روزها تمرینات مجازی برگزار می‌کنیم ولی گاهی بازیکنان در شهر خود جمع می‌شوند و تمرین می‌کنند که ما نگران آن‌ها هستیم. امیدوارم هر چه زودتر تصمیم‌گیری شود تا همه ما از این بلاتکلیفی خارج شویم.
فکری تصریح کرد: ما وقتی به جامعه نگاه می‌کنیم، شاید در فوتبال مسائل بهداشتی بیشتر رعایت می‌شود. متروها شلوغ است و یک سری بازارها و ادارات را می‌بینیم که تجمع وجود دارد. ما از یک طرف باید به کشورهای اروپایی و پیشرفته نگاه کنیم و از طرفی باید به خودمان هم نگاه کنیم. در اروپا همه چیز را دارند که بازیکن‌ها بلافاصله ریکاوری شوند ولی ما چنین امکانی را نداریم. ما اگر بخواهیم بازی‌ها را با فاصله کم برگزار کنیم بازیکنان ما آسیب می‌بینند و ما در فصل بعد هم این آسیب‌دیدگی‌ها را خواهیم داشت.

سرمربی تیم نساجی با حضور در برنامه تلویزیونی “ورزش تعطیل نیست” با اشاره به اینکه امیدوار هستیم یک تصمیمی گرفته شود تا تیم‌ها ضرر نکنند و یا کمتر ضرر کنند، اظهار داشت: در حال حاضر تیم‌هایی که در لیگ‌های یک و دو هستند زحمت کشیده‌اند تا به لیگ‌های بالاتر صعود کنند و در لیگ برتر هم تیم‌هایی هستند که در انتظار کسب سهمیه هستند. به نظرم باید تصمیمی گرفته شود که زحمات این تیم‌ها هدر نرود و نگرانی‌ها کاهش پیدا کند.

فکری خاطرنشان کرد: الان بالای دو ماه است که مسابقات لیگ تعطیل شده و من فکر می‌کنم در صورت از سر گرفتن مسابقات لیگ باید چهار هفته به تیم‌ها فرصت تمرین داده شود. باید کمی زودتر به ما اعلام کنند که بتوانیم تمرینات‌مان را از سر بگیریم. ما به بازیکنان‌مان اعلام کردیم که آماده شوند چون ممکن است تمرینات به‌زودی شروع شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امکان بازی در فاصله زمانی کم وجود دارد، عنوان کرد: شاید توانایی داشته باشیم که دو سه بازی را در فاصله سه چهار روزه بازی کنیم ولی اینکه بخواهیم ۹ بازی را با فاصله چهار روز بازی کنیم بازیکنان و باشگاه‌ها آسیب می‌بینند و از طرفی تیم ملی ما هم ضرر می‌کند.

فکری در واکنش به این بحث که اگر پرونده لیگ بسته شود باید چه تصمیمی گرفته شود، اظهار داشت: واقعاً تصمیم‌گیری سخت و پیچیده‌ است. پرسپولیس یک فاصله زیادی با تیم‌های دیگر دارد و اگر قرار باشد بازی‌ها متوقف شود و قهرمان را هم اعلام کنند، یک جورهایی حق پرسپولیس است که قهرمان اعلام شود. اما اگر قرار باشد لیگ برتر ادامه پیدا کند بهتر است که همین امشب به تیم‌ها اعلام شود و ما نباید حتی یک ساعت هم از دست بدهیم. در حال حاضر انگار یک جورهایی همه پتک‌ها بر روی سر ما ورزشکاران است. در واقع همه دارند به فعالیت خودشان ادامه می‌دهند و فقط قرار است درب ورزشگاه‌ها بسته شود.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد