امروز

شنبه, ۱۴ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۰۴:۰۶ قبل از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“، نایب قهرمان پیشین کشتی آزاد جهان گفت: المپیک ۲۰۰۴ هر چیزی بود تمام شد، اما خیلی‌ها هنوز هم پیگیر حواشی آن مسابقات هستند و وقتی مرا می‌بینند می‌پرسند چرا شما را به المپیک نبردند.

به گزارش دریای ورزش“، علی اصغر بذری در مورد پافشاری فدراسیون کشتی بر اجرای چرخه انتخابی تیم ملی اظهار داشت: زیاد و خیلی دقیق در ریز جزئیات چرخه انتخابی تیم ملی که صحبتش هست، نیستم. فقط شنیده‌ام که فدراسیون برنامه‌ریزی کرده است تا مسابقات برگزار شود. من هم با این اصل که باید انتخابی برگزار شود، موافقم. البته در سال‌های اخیر هم انتخابی به نوعی برگزار می‌شد. نامش فرآیند انتخابی بود و حالا اسمش شده است چرخه و در جزئیات کوچک، با هم تفاوت‌هایی دارند. انتخابی هر ساله برگزار شده و کشتی‌گیر باید حتماً با انتخابی به مسابقات اعزام شود.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود اختیارات سرمربیان در این طرح کم شده است، تصریح کرد: مطمئنم که سرمربیان تیم ملی خودشان به اصل انتخابی پایبند هستند. شاید سرمربی دنبال اقتدار لازم باشد، اینکه کشتی‌گیر نتواند در شرایط اردویی بگوید من انتخاب شده‌ام و تو نقشی نداری. من مطمئنم فدراسیون کشتی، مربیان تیم ملی، کارشناسان و … همه اصل انتخابی تیم ملی را قبول دارند و کسی مخالف این نیست، فقط اقتدار سرمربی باید حفظ شود و سرمربیان بتوانند نظر بدهند، ولی این هم نباشد که صد درصد نظر سرمربی باشد و یا صد درصد بگوییم سرمربی کاره‌ای نیست.

بذری در پاسخ به این سؤال که «اگر هم نظر سرمربی مانند نظر منصور برزگر در المپیک ۲۰۰۴ باشد و روی یک کشتی‌گیر دست بگذارد، هم همین نظر را دارید؟»، گفت: نمی‌توانم در این مورد حرفی بزنم. المپیک ۲۰۰۴ هر چیزی بود، تمام شد، اما خیلی‌ها هنوز هم پیگیر حواشی آن مسابقات هستند و وقتی مرا می‌بینند این سؤال را می پرسند که «چرا شما را به المپیک نبردند؟». خیلی از خبرنگاران هم دنبال این موضوع هستند، ولی همیشه می‌گویم حتماً قسمتم نبود. شاید دوست داشتم در آن مسابقات شرکت کنم و شاید هم حقم بود، اما حتماً قسمت نبود در المپیک باشم. من همیشه بر این باور هستم که مسابقات انتخابی باید برگزار شود. اگر انتخابی بود، شاید حرف و حدیثی باقی نمی‌ماند.

مربی سابق تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان تأکید کرد: من و علیرضا دبیر دو بار با هم کشتی گرفتیم که هر دو بار او مرا شکست داد، اما در سال المپیک ۲۰۰۴ و سال قبلش ما اصلاً با هم مسابقه انتخابی نداشتیم. آن سال من به پنج تورنمنت رفتم که دست پر برگشتم. یا اول شدم و یا دوم، اما خب نظر کادر فنی آن بود که دبیر به المپیک برود و حتماً قسمت من نبود. من سال ۲۰۰۶ به مسابقات جهانی گوانگجو رفتم آنجا هم منصور برزگر سرمربی بود. همان سال در بازی‌های آسیایی هم اول شدم. در هر صورت هر چه بود، گذشت. امروز دبیر رئیس فدراسیون است و پایبند به انتخابی تیم ملی و این خیلی خوب است. ان‌شاءالله که چرخه انتخابی به خوبی اجرا شود./ تسنیم

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی