امروز

شنبه, ۲۴ مهر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۲:۵۵ بعد از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“،  «زهرا نعمتی» به عضویت شورای ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک(IPC) درآمد.

به گزارش دریای ورزش“،  کمیته بین المللی پارالمپیک ۶ عضو تازه انتخاب شده شورای ورزشکاران (۴ زن و ۲ مرد) IPC را معرفی کرد که این افراد با حضور زهرا نعمتی تا ۳ سال آینده و بازی‌های پارالمپیک پاریس ۲۰۲۴ در این شورا فعالیت خواهند کرد.

مارتینا کایرونی از ایتالیا (پارا دوومیدانی)، دانیل دیاس از برزیل (پارا شنا)، عمارا دیورند الیاس از کوبا (پارادوومیدانی)، تاکایوکی سوزوکی از ژاپن (پارا شنا)، جیتسکه ویسر از هلند (بسکتبال با ویلچر) و زهرا نعمتی از ایران (پارا تیروکمان) اعضای این شورا هستند.

این کمیته متشکل از ۶ نماینده از رشته‌های تابستانی و ۳ نماینده از رشته های زمستانی است.

انتخابات شورای ورزشکاران IPC در دهکده بازی های پارالمپیک در توکیو برگزار شد و در مجموه ۲۴۴۷ ورزشکار، ۵۵.۵ درصد تمام ورزشکاران حاضر در این دوره از بازی ها، با رای خود نمایندگان خود را انتخاب کردند. مشارکت در این دوره با افزایش ۱.۵ درصدی نسبت به دوره قبل( ریو ۲۰۱۶) همراه بود.

زهرا نعمتی پس از قرار گرفتن در جمع اعضای شورای ورزشکاران IPC گفت: ورزشکاران معلول انسان هایی توانمند هستند که سختی‌های جهان را به سخره می‌گیرند. می‌خواهم صدای رسای این انسان‌های قدرتمند در IPC و در جهان باشم. این کمیته به عنوان پلی بین ورزشکاران و سیاست گذاران عمل می کند و تاثیر بسیار مهمی در رشد و توسعه جنبش پارالمپیک در دنیا دارد.

سه نماینده دیگر این شورا نیز از بین ورزشکاران ورزش های زمستانی در بازی های پکن ۲۰۲۲ انتخاب می شوند.

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی