امروز

دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۸:۵۸ بعد از ظهر

سایز متن   /

دریای ورزش“،  در هفته دهم رقابت‌های لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور نمایندگان مازندران برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند .

به گزارش دریای ورزش“،  هفته دهم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران جام «سردار دل‌ها» دیروز (یکشنبه) با هفت دیدار در شهرهای تهران، آمل، اصفهان، ارومیه (دو بازی)، مریوان و رفسنجان پیگیری شد. در نخستین دیدار امروز در سالن ۶ هزارنفری غدیر ارومیه تیم شهرداری این شهر میزبان شهرداری گنبد بود. شاگردان محمدرضا تندروان بعد از باخت هفته نهم مقابل پیکان تهران، این هفته جبران مافات کردند و موفق شدند با نتیجه سه بر یک بر میهمان غلبه کنند.

در این دیدار شهرداری ارومیه در ست‌های دوم، سوم و چهارم امتیازهای ۲۵ بر ۲۱، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۱۸ را به سود خود ثبت کردند. در طرف مقابل اما شاگردان عظیم جزیده در تیم شهرداری گنبد نیز تنها در ست اول موفق شدند با کسب امتیاز ۲۵ بر ۲۲ از حریف پیشی بگیرند.

این مسابقه ۱۲۴ دقیقه طول کشید و امیر طلوع‌کیان و مرتضی افجه‌ای ناظران فنی و ویژه این دیدار بودند. ناظر داوری نیز محمد شاهمیری بود. قضاوت این مسابقه برعهده مرتضی اکرمی و مهرداد شوشتری به‌عنوان داوران اول و دوم بود.

شکست پیکان مقابل در مریوان

تیم راه‌یاب ملل مریوان در هفته دهم لیگ برتر میزبان پیکان پرافتخارترین تیم این رقابت‌ها بود و عملکرد بسیاری خوبی از خود در این مسابقه نشان داد. پیکانی‌ها در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر  ۲۳ و ۲۵ بر ۱۶ نتیجه را به حریف واگذار کردند تا چهارمین شکست فصل خود را تجربه کنند.

راه‌یاب ملل مریوان با کسب این پیروزی که ششمین برد این تیم بود، صعود دو پله‌ای در جدول مسابقات داشت و بازیکنان این تیم شگفتی‌ساز هفته شدند. عباس امانی و علی‌اصغر حاج‌کاظمی ناظران فنی و داوری این مسابقه بودند. کیوان عابدزاده و اکبر شرقی نیز به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

تیم راه‌یاب در این مسابقه که ۹۳ دقیقه طول کشید، کارت تاخیر دریافت کرد و اشکان حق‌دوست بازیکن شماره سه این تیم نیز کارت زرد از داور نخست گرفت.

نبرد سه برده‌ها را پاس برد

تیم‌های مس رفسنجان و پاس گرگان در یکی از بازی‌های این هفته در سالن ۹ دی رفسنجان به مصاف یکدیگر رفتند و پاس سه بر دو میزبان خود را شکست داد. مس در ست‌های دوم و چهارم ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۱ میزبان خود را شکست داد اما در ست‌های اول، سوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۵، ۲۵ بر ۲۱ و ۱۸ بر ۱۶ نتیجه را به حریف واگذار کرد تا تنها یک امتیاز از این میزبانی کسب کند.

این مسابقه جدال سه بردی‌های جدول بود و پاس گرگان به چهارمین برد خود دست یافت و ۱۳ امتیازی شد. علیرضا گیلانی و محسن ترابی ناظران فنی و داوری این دیدار بودند که به مدت دو ساعت و ۲۹ دقیقه طول کشید.

امید فولادی‌وندا و وحید پورکاشیان نیز داوران اول و دوم این مسابقه بودند. این مسابقه چهار کارت زرد و قرمز داشت که بازیکن شماره ۱۳ مس (جواد حسین‌آبادی) و بازیکن شماره شش پاس گرگان (محمدامین حیدری) هر کدام دو کارت زرد و قرمز دریافت کردند.

هراز و ورامین شش‌تایی شدند

همچنین تیم لبنیات هراز آمل که در هفته نهم در گنبد مغلوب شهرداری این شهر شده بود، در هفته دهم در دیدار خانگی و در سالن پیامبر اعظم (ص) شهر آمل میزبان شهرداری ورامین بود. آملی‌ها در این مسابقه سه بر یک میهمان خود را شکست دادند و به ششمین برد خود دست یافتند تا ۱۶ امتیازی شوند.

نماینده ورامین در ست دوم ۲۹ بر ۲۷ به پیروزی رسید اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۴، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۹ مغلوب لبنیات هراز شد تا شهرداری ورامین نیز در تعداد شکست با تعداد بردهای لبنیات برابر شود. محمد ابراهیم‌زاده، احمد سرمست و محمد آقایی به ترتیب به عنوان ناظر فنی، داور اول و داور دوم، نظارت و قضاوت این دیدار را بر عهده داشتند که ۱۲۷ دقیقه طول کشید.

پیروزی سایپا مقابل نماینده جهانی 

سه دیدار هفته دهم لیگ برتر مردان از ساعت ۱۶ آغاز شد و تیم سایپا در یکی از این دیدارها در خانه والیبال تهران میزبان فولاد سیرجان مدافع عنوان قهرمانی مسابقات بود. شاگردان ناصر شهنازی سرمربی سایپا در این مسابقه سه بر یک به پیروزی رسیدند تا سومین برد خود را با شکست فولاد سیرجان کسب کنند.

فولاد سیرجان در ست دوم ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید اما در ست‌های اول، سوم و چهارم نتیجه مسابقه را با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۹ و ۳۳ بر ۳۱ به سایپا واگذار کرد تا تعداد برد و شکست این تیم در عدد پنج برابر شود.

خضراله ترابی، رضا خان‌محمدی و اسماعیل صباغ تیم نظارتی این مسابقه بودند که به عنوان ناظر فنی، ناظر ویژه و ناظر داوری ایفای نقش کردند. همچنین داود نافعی و عباسعلی قلیچ‌خان داوران اول و دوم این دیدار بودند که دو ساعت و ۱۵ دقیقه طول کشید.

تیمی جلودار سپاهان نیست

تیم فولاد مبارکه سپاهان که تا کنون شکستی در لیگ برتر مردان سال ۱۴۰۰ تجربه نکرده است، در هفته دهم با شکست شهداب یزد، بردهای خود را دو رقمی کرد. سپاهانی‌ها در این مسابقه خانگی سه بر یک و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۶، ۲۸ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۷ و ۲۵ بر ۲۲ فاتح میدان شدند تا دهمین برد خود را به دست آورند و همچنان صدرنشین باشند.

شهداب یزد نیز پنجمین ناکامی فصل خود را تجربه کرد تا تعداد برد و باخت این تیم برابر شود. مسعود یزدان‌پناه ناظر فنی این دیدار بود و مسعود ذوقی و حامد آقابراری به عنوان داوران اول و دوم، قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند. در این دیدار که دو ساعت و ۱۳ دقیقه طول کشید، مجتبی میرزاجانپور بازیکن شماره ۱۲ سپاهان در ست چهارم کارت زرد دریافت کرد.

زور آذرباتری به هورسان نرسید

در آخرین بازی هفته دهم تیم‌های آذرباتری ارومیه و هورسان رامسر در سالن ۶ هزار نفری غدیر مقابل هم قرار گرفتند. در این مسابقه تیم هورسان با هدایت مسعود آرمات توانست با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۴ بر ۲۶، ۲۵ بر ۲۱، ۲۶ بر ۲۸ و ۲۳ بر ۲۵ توانست حریف خود را شکست دهد.

به این ترتیب نبرد تیم‌های ته جدولی را هورسان به نام خود ثبت کرد تا آذرباتری با تحمل هشتمین شکست خود در رده آخر باقی بماند. هورسان رامسر هم در این بازی توانست سومین پیروزی خود در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر را جشن گرفت. / فارس

نتایج کامل هفته دهم به شرح زیر است:

شهرداری ارومیه ۳ – شهرداری گنبد یک (۲۲-۲۵، ۲۵-۲۱، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۸)

سپاهان اصفهان ۳ – شهداب یزد یک (۲۵-۱۶، ۲۸-۲۶، ۲۵-۲۷ و ۲۵-۲۲)

هراز آمل ۳ – شهرداری ورامین یک (۲۵-۱۴، ۲۷-۲۹، ۲۵-۱۷ و ۲۵-۱۹)

راهیاب ملل مریوان ۳ – پیکان صفر(۲۸-۲۶، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۱۶)

مس رفسنجان ۲ – پاس گرگان ۳(۱۵-۲۵، ۲۵-۲۰، ۲۱-۲۵، ۲۵-۲۱، ۱۶-۱۸)

سایپا ۳ – فولاد سیرجان یک (۲۵-۲۳، ۲۲-۲۵، ۲۵-۲۰ و ۳۳-۳۱)

آذرباتری ارومیه یک – هورسان رامسر ۳(۲۴-۲۶، ۲۵-۲۱، ۲۶-۲۸ و ۲۳-۲۵)

برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی